top of page

Puheenjohtaja 27.10.2020

Tulossa ollaan!

Parin peruutetun lennon ja suuren määrän tiedusteluja "mahtuisiko lemmikki ruumaan" jälkeen päädyimme automatkaan Helsinki - Las Palmas.

 

Lähtö on huomenna Helsinki-Travemünde klo 17 ja perillä 29.10. klo 21.30.

Olen jo melkein saanut pakattua 1. laukun. Ykköslaukku on joka ilta vietävä hotelliin "arvokkaan sisältönsä" ja vaihtovaatteiden sekä lääkkeiden ja toalettiasioiden vuoksi. Sinikka pakkaa laukun nro. 2 samoin perustein. Sitten on vielä laukku nro. 3, joka sisältää lemmikkimme Tian vastaavat.


Autoon Citroen Berlingo 2003 on jo pakattu 5+ kiloa lanttuja (luomu) sekä Etolasta hankittu suihkumatto saunaan. Arvioitu saapumisaika LPAhan on ennen 10.11.2020.

Avajaisjuhlallisuudet 7.11. jäänevät meiltä väliin, mutta ehdotankin että vietetään vielä toisetkin avajaiset 21.11. jolloin toivon mukaan lisää porukkaakin on paikalla.

Yritämme pitää kerholaisia ajan tasalla matkamme sujumisesta. Saavat muutkin jännittää eikä vaan me.

 

Katselkaapa Markkinapaikkaa.
 

toivoo Jeddy 

bottom of page